Toz Toplama Üniteleri

TOZ TOPLAMA NEDİR?

Endüstriyel tesislerde, yapılan imalatlar sonucu ortaya çıkan veya işletme sırasında meydana gelen toz partikülleri hem çevreyi hem de çalışan sağlığını tehdit etmektedir.

Hızlı yayılan ve gözle görülmeyen bu tozlar akciğer ve solunum sisteminde ciddi hasara yol açar. Canlı yaşamın  sağlığı için ortama yayılan tozun toplanmasında toz toplamanın önemi çok büyüktür.

Toz toplama ünitelerinin tozu kaynağından emer daha sonra filtreleme yöntemi ile kirli havayı zarar bir şekilde dışarıya çıkarmasına toz toplama denir.

Toz toplama  sayesinde bulunduğu çevrede havanın kalitesinin artmasına ve çalışma yaşamında çalışınan verimliliğini arttırır. kalitesi artar ve çalışan personelin verimliliği artar.

Toz toplama genel başlığı altında; Jet pluse torbalı filtre,  torbalı filtre, sulu filtre, kartur filtre gibi toz toplama sistemleri bulunur.

 Bu sistemlerde tozun cinsine, yapısına, tanecik boyutuna, kütlesel ağırlığına ve toz yoğunluğuna göre belirlenen uygun filtreler kullanılmaktadır. Endüstriyel uygulamalarda oldukça tecrübeli olan şirketimiz ile fabrika ortamlarında meydana gelen tüm emisyon ve çevre kirliliğini önlüyoruz.